top of page

פרוייקטים למען הקהילה בשביל אמונה

שטח בית הכנסת שאושר לבנייה

Synagogue Ark

בקרוב

יבנה אי"ה בעיר צפת בירת הגליל

בית כנסת חדש בשכונת מצפה האגם


המעוניינים לתרום ולהנציח את יקיריהם

מוזמנים לפנות אלינו בטופס יצירת קשר

או בטלפון 053-5210689
 

תמונת רקע מגן דוד

שיפוץ בתי עלמין יהודיים

עמותת "שביל אמונה" עוסקת בשיפוץ מצבות ובתי עלמין יהודיים באוקראינה. מטבע הדברים, קברים ישנים נהרסים במהלך השנים, בעיקר בעקבות מזג האוויר הקיצוני. העמותה מעסיקה עובדים מסורים המשפצים את מצבות קברי היהודים בנאמנות ובמסירות. 

מוזמנים לתרום לנו ולקחת חלק בפרוייקט חשוב זה.

בית עלמין יהודי ישן באוקראינה
מחסן עמותת שביל אמונה - ארגזים לקראת החג לנזקקים
תמונת מתנדבים תדמיתית

סיוע כלכלי ורפואי

משפחות רבות אינן מצליחות להתמודד עם סל הצריכה המשפחתי המצומצם ו"לסגור" את החודש. חלק גדול מהתקציב המשפחתי נאסף לצרכים חיוניים אחרים כמו שכר דירה, תרופות, חשמל ועוד..

קורה לעיתים קרובות שמשפחות אינן מסוגלות להתמודד כלכלית עם קניית מוצרים בסיסיים לבית- ושם הם צריכים אותנו ואתכם.

עמותת "שביל אמונה" מסייעת למשפחות בעזרת תווי קנייה חודשיים.
אנו מאמינים כי על המשפחה לנהל בעצמה את סל הקניות המשפחתי וללמוד לנהל את מיומנויות הקנייה החכמה עד ליציאה ממעגל העוני.

תמונת רקע דקורטיבית דגל ישראל

סיוע לחיילים בודדים

 חיילים בודדים מגיעים לשרת בצה"ל מכל רחבי העולם: מארצות הברית, רוסיה, אוסטרליה, צרפת, קנדה, דרום אפריקה וארגנטינה.
נשים וגברים צעירים אלה יכלו לפתוח בקריירה או להמשיך ללימודים באקדמיה בארצות מולדתם. במקום זאת, הם בחרו לעזוב את משפחותיהם, לעלות לישראל ולשרת בצה"ל.

בתוך הבסיסים הם הופכים מהר לחלק מצוות. כשהם משרתים בחזית, בסיוע הקרבי או בעורף, יש להם "אחים" לצידם. אבל כאשר היחידה בחופשה או בשבת בבית, אותם "אחים" נוסעים להוריהם, אך לחיילים הבודדים אין בית ומשפחה לשהות אצלם.
עמותת "שביל אמונה" תומכת בחיילים הבודדים לאורך השירות הצבאי, וממשיכה ללוות אותם לאחר השחרור, כדי לעזור להם להשתלב בחברה הישראלית כאזרחים תורמים.

חיילי צהל תמונה תדמיתית
תמונת אירוע דתי תדמיתי
רקע מגן דוד תדמיתי

פרוייקט שימחה

משפחות רבות בישראל מתמודדות בקושי רב עם ניהול משק הבית, אך הוצאות חריגות עלולות לגרום להן לקריסה, אפילו כאשר מדובר באירועים משמחים. גם הפקה צנועה של חתונה / בר או בת המצווה אינה תמיד בטווח השגה. עמותת "שביל אמונה" עוזרת למשפחות גם ברגעים היפים ומאפשרת להן לשמוח ללא כל דאגות.

חתונה / בר או בת מצווה, גם אם צנועה ולא ראוותנית, היא משימה כמעט לא אפשרית למשפחות שבקושי עומדות בהוצאות השוטפות. גם אם לוקחים בחשבון אך ורק במה שהכרחי, ההוצאות יהיו רבות. רכישת תפילין, סעודה וביגוד לבני המשפחה, יצטרכו להתקזז מול הוצאות הכרחיות אחרות כמו מזון וחשמל.
עמותת "שביל אמונה" לא תאפשר למשפחה לוותר על חגיגה ולוותר על האירוע שיכונן את חייו של הנער המתבגר או הזוג הנישא. בעזרת תרומתכם, אנו מסייעים למשפחות  ברגע החשוב והמשמח שייזכר לשארית חייהם. תכנון השמחה והפקתה על ידי העמותה מקטינים רבות את עלויות האירוע, ובעזרת תרומתכם אירוע השמחה יתקיים כהלכתו וייזכר לנצח.

תמונת משפחה ברקע ים

ייעוץ והכוונת נישואין

העמותה רואה בשמירה על שלמות התא המשפחתי ותפקודו התקין כציר המרכזי בדרך לשיקום וצמיחה כלכלית וחברתית של המשפחה הזקוקה לסיוע.

עמותת "שביל אמונה" מסייעת למשפחות ולזוגות הנמצאים במשבר זוגי או משפחתי, וזקוקים להכוונה ולייעוץ מקצועי. אנו מתמקדים בפתרון משברים זוגיים ומשפחתיים, משום שדווקא אלה הם המערערים את יציבות התא המשפחתי. אנו משקיעים את מרב המשאבים העומדים לרשותנו למען מטרה זו, כחלק ממטרת העמותה, ולכן איננו עוסקים במקרים של מצוקה נפשית אישית.

תמונת משפחה
bottom of page